Średnia cena 312,17 zł
Pokaż tylko przecenione oferty
Pokaż tylko z rezerwacją
Masaż ajurwedyjski to hinduski odłam medycyny naturalnej. Jego celem jest utrzymanie psychofizycznej równowagi między ciałem i duchem. W tej kategorii znajdziesz wiele ofert wywodzących się z hinduskiej filozofii pielęgnacji, między innymi masaż Abhyanga, masaż Shiroabhyanga oraz łączone masaże z wykorzystaniem olejków. Sprawdź, dla kogo polecany jest masaż ajurwedyjski i podaruj wyjątkowe chwile relaksu komuś bliskiemu. Możesz również zafundować taką przyjemność sobie.
Średnia cena 312,17 zł
Pokaż tylko przecenione oferty
Pokaż tylko z rezerwacją
"Ajurweda" w dosłownym tłumaczeniu oznacza "wiedzę o życiu". Filozofia ta wywodzi się ze starożytnych Indii. Głównym założeniem ajurwedy jest koncepcja, że organizm to system holistyczny (ciało i psychika tworzą nierozerwalną całość). Wyznawcy ajurwedy wierzą, że wszelkie schorzenia i dolegliwości zdrowotne mają swój początek w zaburzeniu równowagi emocjonalnej.
Dla filozofii ajurwedy masaże pełnią kilka ważnych funkcji. Nie tylko wprowadzają całe ciało w stan relaksacji i poprawiają ogólne leczenie. Masaże otwierają także kanały energetyczne, co jest niezwykle ważne w celu prawidłowego przepływu energii w ciele człowieka.
Wyznawcy filozofii ajurwedyjskiej wierzą, że większość chorób zaburza wymianę energii życiowej (czyli tak zwanej prany). Energia życiowa przenika wszystko w przyrodzie, a w ciele człowieka koncentruje się w kilku konkretnych miejscach, zwanych czakrami. Czakry odpowiadają za magazynowanie i wymianę energii życiowej.
Czakra korony - znajduje się na czubku głowy.
Czakra trzeciego oka - umiejscowiona jest pośrodku czoła.
Czakra gardła - znajduje się pod grdyką.
Czakra serca - znajduje się na środku mostka.
Czakra splotu słonecznego - znajduje się nieco powyżej pępka.
Czakra sakralna - znajduje się u szczytu kości ogonowej.
Czakra korzenia - znajduje się u podstawy kręgosłupa.
Ajurweda uwzględnia również pięć żywiołów, które łącząc się ze sobą, tworzą trzy typy ciała człowieka: vata, kapha i pita.
Vata - osoby w typie vata charakteryzuje szczupła sylwetka i przesuszająca się skóra. W tym przypadku masaż ajurwedyjski powinien być delikatny i wykonywany dość często. Dodatkowo należy stosować sporo olejków.
Kapha - typ kapha ma ciężką budowę ciała, a także większą skłonność do cellulitu i opuchlizny. Masaż ajurwedyjski w tym przypadku jest energiczny i mocny.
Pita - charakteryzuje się średnią budową ciała i większą muskulaturą; często cierpi na schorzenia skórne. Do masażu wykorzystuje się oleje z dodatkiem ziół.
Na początek masażysta skupia się na czakrach i rozpoznaniu typu ciała klienta. Dzięki temu będzie mógł dobrać techniki i oleje do potrzeb osoby masowanej.
Olejki są niezwykle ważnym elementem masażu ajurwedyjskiego. Służą nie tylko do masowania ciała (zapewniają lepszy poślizg), ale przede wszystkim do aromaterapii. Mają pozytywny wpływ na wszystkie zmysły.
Do masażu ajurwedyjskiego najczęściej wykorzystuje się:
olej kokosowy,
oliwę z oliwek,
olej z pestek dyni,
olej sezamowy,
olej migdałowy,
olej z drzewa sandałowego,
olej z gorczycy.
Masaż ajurwedyjski występuje pod kilkoma postaciami. Najpopularniejsze masaże ajurwedyjskie to: ajurwedyjski masaż głowy, masaż Abhyanga, masaż Garszana i ajurwedyjski masaż stóp. Rodzaj masażu należy dopasować do potrzeb i upodobań. W doborze odpowiedniej formy z pewnością pomoże doświadczony masażysta.
Zwany również masażem Shirodhara lub Shiroabhyanga. Zabieg polega na masowaniu czakry trzeciego oka z wykorzystaniem ciepłego oleju. Podczas zabiegu często masuje się również twarz, barki i plecy. Ciepły olej doskonale rozgrzewa i relaksuje. Ajurwedyjski masaż twarzy i głowy wykonuje się w pozycji siedzącej.
Masaż Abhyanga to najpopularniejsza technika masażu w ajurwedzie. Doskonale wspomaga proces odmładzania i oczyszczania. Masaż ajurwedyjski Abhyanga jest masażem całego ciała. Zazwyczaj wykonują go dwie osoby, co sprzyja szybkiemu odblokowaniu wszystkich czakr. Osoba masowana jest całkowicie rozebrana. Podczas masażu Abhyanga klient ustawia się w kilku różnych pozycjach, zgodnie z zaleceniami masażysty. Masaż Abhyanga poleca się w szczególności osobom, które borykają się ze słabą odpornością. Poza tym ta forma zabiegu poprawia krążenie krwi w całym organizmie oraz wspomaga procesy przemiany materii. Masaż Abhyanga sprawdzi się również w przypadku problemów ze snem. Można wykonywać go nawet profilaktycznie - dla relaksu, wyciszenia i poprawy ogólnego samopoczucia.
Ta forma masażu ajurwedyjskiego popularna jest w szczególności wśród kobiet. Podczas rytuału Garszana masażysta używa specjalnych rękawic z surowego jedwabiu. Rękawice są bardzo szorstkie, dzięki czemu doskonale peelingują ciało. Masaż Garszna służy zatem nie tylko rozluźnieniu, ale również poprawie kondycji skóry.
Zwany również Padabhyanga. Podczas tego zabiegu uwaga masażysty skupia się na stopach. Zgodnie z filozofią ajurwedy ucisk poszczególnych części stóp może pozytywnie wpływać na stan poszczególnych organów wewnętrznych.
Voucher na masaż ajurwedyjski to doskonały upominek dla każdej osoby spragnionej relaksu. Z takiego prezentu ucieszą się również ci, którzy lubią eksperymentować z orientalnymi technikami pielęgnacyjnymi.
Bon podarunkowy na masaż z oferty Superprezenty.pl możesz podarować bliskiej kobiecie z okazji urodzin, imienin czy świąt. To również świetny podarunek na Dzień Mamy, Walentynki czy rocznice. Z szerokiej oferty zabiegów pielęgnacyjnych korzystają również panowie. W katalogu Superprezenty.pl znajdziesz oferty odpowiadające na ich potrzeby. Bon na masaż jest również świetną niespodzianką dla dwojga - na przykład pary przyjaciół czy rodziców.
Zanim kupisz voucher, pamiętaj, że masaż ajurwedyjski nie zawsze i nie u każdego może być wykonany. Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są między innymi: nowotwory, infekcje z gorączką i choroby zakaźne. Ze szczególną ostrożnością do masażu ajurwedyjskiego powinny podchodzić osoby, które mają żylaki, wysokie ciśnienie, schorzenia skórne i choroby serca. Przeciwwskazaniem dla kobiet są także ciąża i menstruacja.