Jazda motocyklem kojarzy się z niesamowitymi podróżami i przygodami, okraszonymi dreszczykiem emocji i poczuciem wolności. Grupa miłośników jednośladów rośnie, a ich zamiłowanie jest zrozumiałe. Taka jazda może nieść za sobą pozytywne wibracje i stały „zastrzyk” adrenaliny. Motocykl jest zupełnie innym środkiem transportu niż samochód.
Poszukujesz prezentu dla bliskiej osoby, która jest miłośnikiem motoryzacji i marzy o dalekiej podróży jednośladem? Lub po prostu kocha motocykle ponad życie? Szkolenie motocyklowe to wymarzony podarunek dla motocyklowych wielbicieli w każdym wieku.
Kierowca motocykla może na własnej skórze poczuć pęd powietrza, niesamowite przyspieszenie i wolność. Warto doskonalić swoje umiejętności jazdy na motocyklu. Szkolenie motocyklowe obejmuje trening z zakresu bezpieczeństwa i panowania nad motocyklem, prowadzone jest przez doświadczonych instruktorów motocyklowych. Szkolenia motocyklowe to propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych motocyklistów.
Szkolenie realizowane w grupach do 5 osób.
Zajęcia prowadzone są na motocyklu Klienta.
W ramach szkolenia uczestnik zdobędzie szereg praktycznych umiejętności: hamowanie w sytuacjach awaryjnych, precyzyjne i płynne wykonywanie manewrów drogowych, praca nad równowagą i balansem, co jest szczególnie ważne w przypadku ciężkich jednośladów, korzystanie z pojazdu, aby ten był ekonomiczny w utrzymaniu oraz służył swojemu właścicielowi jak najdłużej. Chcemy, aby uczestnik szkolenia poczuł się pewnie na drodze, zdobył nowe umiejętności, zmodyfikował niewłaściwe, utrudniające jazdę przyzwyczajenia.
Szkolenie jest dedykowane osobom, które nie chcą rezygnować z dynamicznej, ekscytującej jazdy, a przy tym pragną zyskać gwarancję, że we właściwy sposób dbają o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.
Jak wyglądają szkolenia dla motocyklistów na torze?
Wstępne wymagania
Aby wziąć udział w kursie, wystarczy dysponować własnym motocyklem i prawem jazdy uprawniającym do poruszania się pojazdem. Nauka odbywa się przez praktykę, dlatego ważne jest praktykowanie konkretnych manewrów na własnym jednośladzie, by podczas późniejszego poruszania się po drodze mieć pełną kontrolę nad reakcjami - zarówno swoimi, jak i maszyny.
Formuła kursu motocyklowego
Kursy motocyklowe to w większości zajęcia indywidualne. Taka formuła szkoleń pozwala skupić się na indywidualnych potrzebach kursanta, a także gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa na torze treningowym.
Program szkolenia motocyklowego
Właściwą część szkolenia poprzedza wykład teoretyczny, który pozwala zrozumieć, co ma wpływ na zachowanie motocyklu podczas manewrów wykonywanych na drodze. Ćwiczenia na torze obejmują umiejętności takie, jak pokonywanie zakrętów i przeszkód, hamowanie z mniejszych i większych prędkości, wychodzenie z poślizgu, czy utrzymywanie prawidłowej pozycji podczas jazdy.
Czas trwania szkolenia dla motocyklistów
Szkolenie motocyklowe to 6 godzin intensywnej pracy. Dzięki instruktorom, którzy zadbają o atmosferę podczas kursu, czas ten minie bardzo szybko. Dodatkowo po zakończeniu zajęć otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
Co zyskasz dzięki szkoleniu motocyklowemu?
Udoskonalisz technikę jazdy. Pomożemy uczynić jazdę motocyklem nie tylko bezpieczniejszą i
ekonomiczną, ale także jeszcze bardziej przyjemną. Nauczymy, jak reagować w problematycznych sytuacjach na drodze, wskażemy drogę do modyfikacji błędów, przez które jazda jest mniej płynna czy niepewna.
Plan szkolenia
Godz. 08.55 - Rejestracja i powitanie uczestnika, rozpoczęcie szkolenia.
Godz. 09:10 - Wykład teoretyczny
- Ryzyko związane z jazdą motocyklem, unikanie zagrożeń.
- Różne warianty pozycji na motocyklu.
- Analiza sił działających na motocykl.
- Hamowanie awaryjne, omijanie przeszkód.
- Pokonywanie zakrętów, hamowanie w zakręcie.
Godz. 09.50 - Rozpoczęcie ćwiczeń praktycznych wraz z omówieniem teoretycznym
- Gimnastyka – rozgrzewka bez motocykla, rozgrzewka na motocyklu (jazda 30KM/h).
- Jazda powolna – ćwiczenie równowagi, umiejętność pracy sprzęgłem i hamulcem.
- Przeciwskręt – jazda slalomem A, jazda slalomem B.
- Hamowanie awaryjne z różnych prędkości – odpowiednie użycie hamulców.
- Próba ominięcia przeszkody.
- Zakręt – dobór optymalnej pozycji w zakręcie.
- Hamowanie w zakręcie.
Godz. 14:50 - Podsumowanie szkolenia, omówienie najczęściej popełnianych błędów, wręczenie certyfikatu.
Godz. 15.00 - Zakończenie zajęć.
Jazda odbędzie się na torze:
HARMONOGRAM JAZD 2024 możesz sprawdzić TUTAJ