Średnia cena 288,05 zł
Pokaż tylko przecenione oferty
Wielu ludzi uważa, że w skuterze ,,nie ma tego czegoś". Motocykl o mocy nie większej niż 15 KM może jednak zaskoczyć, co udowodnisz osobie obdarowanej voucherem na jazdę! Stosunek mocy do pojemności jednośladów widniejących w naszej ofercie okazuje się wypadać praktycznie najlepiej na rynku. Organizatorzy przejazdów motorowerami nierzadko mówią, że to właśnie skuter może zaprezentować lepsze osiągi niż niejeden motor. Chcesz wiedzieć, jak to możliwe? Otóż w słowie "osiągi" tkwi nie tylko to, co w silniku... Chodzi również o umiejętności. Przekonaj się, że szkolenie nie musi dotyczyć tylko samochodu i że w emocjach nie zawsze chodzi o szaloną prędkość.
Średnia cena 288,05 zł
Pokaż tylko przecenione oferty
Uprawnienia zdobywane z tytułu egzaminu dotyczącego karty motorowerowej bardzo często wspomagają ludzi kierujących pojazdami dwuosiowymi. Jak często stoimy w korku, czekając na ,,rozładowanie" ulicy? Jak często przekonujemy się, że samochód nie spełnia swojej roli podczas hamowania czy na śliskiej nawierzchni?
Zarówno prawo jazdy kat. AM, jak też sam skuter spełniają swoją rolę dla wszystkich osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnego auta. Wystarczy dowód osobisty, orzeczenie lekarskie, znajomość zasad pierwszej pomocy, kilka godzin zajęć praktycznych i przede wszystkim chęci, aby zdać egzamin państwowy!
Podczas przejażdżki motocyklem z silnikiem elektrycznym do 50 cm3 przemieszczanie się po drodze publicznej jest niezwykle proste.
Nasi klienci cenią sobie możliwość kierowania pojazdem niewymagającym większego zaangażowania przy wykonywaniu manewrów. Pod tym względem auto osobowe nie ma najmniejszych szans z jednośladem, który przejedzie wszędzie, gdzie tylko zmieszczą się dwa wąskie koła! Pojazd o tak małej pojemności jest również niezwykle mobilny pod względem parkowania.
Motor posiadający automatyczną skrzynię biegów jest zatem jednym z najłatwiejszych do opanowania, czego nie można powiedzieć o pojazdach dwuosiowych.
Trzymając się prawej krawędzi jezdni, osoba prowadząca zdaje sobie sprawę z tego, iż uczestniczenie w ruchu drogowym nigdy wcześniej nie było tak łatwe.
Wszystko zawdzięcza się gabarytom maszyny. Waży ona bowiem około 100 kg. Rozpędzając się do 45 km/h, skuter staje się jedynym pojazdem, któremu raczej trudno przekroczyć prędkość lub złamać jakiekolwiek ograniczenia!
Warto zaznaczyć, że karta rowerowa nie istnieje od... 2013 roku! Została ona zastąpiona prawem jazdy kat. AM - oficjalnym dokumentem wydawanym przez Wydział Komunikacji, tak jak w przypadku standardowego prawa jazdy kat. B.
Przed przystąpieniem do egzaminu państwowego należy przedłożyć pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, jeżeli kandydat nie jest pełnoletni. Minimalny wiek kursanta wynosi 14 lat.
Następnie powinno się uzyskać orzeczenie lekarskie, które określa zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a którego koszt wystawienia wynosi około 100 złotych.
Po wykonaniu badań następuje wykonanie fotografii o wymiarach 3,4x4,5 cm. Z przygotowanymi dokumentami powinno się udać z opiekunem prawnym do Wydziału Komunikacji w Starostwie lub Urzędzie Miasta. Jeżeli wszystko się zgadza, urzędnik wyda zaświadczenie kierowcy PKK.
Skuter - jak każdy inny pojazd silnikowy - wymaga posiadania uprawnień. Prawo jazdy kategorii AM jest oficjalnym dokumentem upoważniającym do użytkowania jednośladów, których prędkość maksymalna nie przekracza 45 km/h.
Kiedy zatem maksymalna prędkość zostanie (jakimś cudem) przekroczona, służby mundurowe mają prawo do zatrzymania prawka, wystawienia mandatu na rachunek opiekunów prawnych czy wystąpienia o zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w wyjątkowych przypadkach (np. prowadzenie pod wpływem alkoholu).
Silnik elektryczny - tak jak spalinowy oraz każdy inny - może rozpędzić pojazd do znacznie większych prędkości.
Dlaczego więc zakładana jest blokada, która tę prędkość ogranicza? Otóż gdyby blokady nie było, wtedy paradoksalnie skuter nie byłby... skuterem. Silniki w takich środkach transportu są dostosowywane do europejskich przepisów.
One jasno określają, że jednoślad tego typu może rozpędzić się do około 50 km/h. Jeśli jednak jazda motorowerem miałaby odbywać się po drogach niepublicznych, blokadę można zdjąć. Takie skutery mogą uzyskać znacznie większe prędkości.
Wielu kierowców zadaje pytania, czy podczas realizacji vouchera na jazdę przetwarzane są informacje pozyskane z prawka kategorii AM. Odpowiedź jest twierdząca.
Nie chodzi wyłącznie o aspekt dotyczący stanu technicznego pojazdu oddawanego po realizacji, ale przede wszystkim o fakt, że to osoba kierująca powinna wziąć na siebie odpowiedzialność w przypadku przekroczenia prawa drogowego. Oczywiście w trakcie przejażdżki te prawa obowiązują - bez względu na fakt, że to jest prezent.
Możliwość kierowania skutera o dużej pojemności skokowej w naszej ofercie pozwala użytkownikowi poczuć wolność podczas jazdy zatłoczonymi ulicami miasta. Skutery są dość szybkie, mobilne oraz bezpieczne, a ponadto nie zachodzi ryzyko znalezienia się w "martwym polu", będącym zmorą wszystkich kierowców aut. Dodatkowo ładowanie akumulatora stoi po stronie organizatora, dzięki czemu uczestnik może poświęcić czas samej jeździe.
Jak jeździć skuterem, którego konstrukcja ogranicza prędkość? Postaw na kurs, który ułatwi Ci nabycie prawa jazdy.
Dozwolona prędkość jazdy podczas realizacji prezentu wynosi tyle, na ile pozwalają "zegary", zatem osoba obdarowana nie jest obarczona żadnymi ograniczeniami ze strony firmy oferującej przejażdżkę!
Najlepsze prezenty dotyczące jazdy motorowerem: